Proboszcz i jego miliony
  Foto: |

Chociaż kościół rzymskokatolicki w Polsce korzysta z publicznych środków, wszelkie sprawy związane z jego majątkiem okryte są najgłębszą tajemnicą. Tymczasem kościelne inwestycje powstają na publicznych gruntach przekazywanych przez samorządy za ułamek rzeczywistej wartości. Świątynie są budowane z datków wiernych, a kościelne zabytki remontowane są z publicznych dotacji.

W najbliższym reportażu pokażemy jak powstawał jeden z najnowszych kościołów w Gdańsku. Przez wiele lat budował go  proboszcz jednej z tamtejszych parafii. Jak wykorzystał działkę od miasta? Jak bardzo zamożnym stał się człowiekiem? Jak dba o swoje interesy?

Zapraszamy na reportaż Bertolda Kittla „Proboszcz i jego miliony” dziś o 20:00 w TVN24 i we wtorek o 22:45 na antenie TVN. Reportaż jest już dostępny online na player.pl i TVN24 GO.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Dlaczego działalnością i majątkiem proboszcza nie zajęła się skarbówka, zwykłych obywateli czepiaja się o minimum dochodu, skąd masz na mieszkanie, skąd na samochód , skąd na wczasy, a tutaj machloje widz=ać z daleka i US cicho siedzi, czyli dalej rączka rączkę myje!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   zamknij
   To nie ja strzelałam w Ultimo. Więzienna historia Beaty Pasik
   Następny odcinek:

   To nie ja strzelałam w Ultimo. Więzienna historia Beaty Pasik