Moja mama była bohaterką
  Foto: |
OGLĄDAJ W PLAYER.pl
W Bykowni pod Kijowem, w masowych dołach śmierci, spoczywają ciała zamordowanych przez NKWD polskich oficerów, prawników, artystów i polskiej inteligencji. Dziennikarka TVN UWAGA!, Dorota Pawlak, prawie od trzech lat dokumentuje historię zatajanego przez lata cmentarzyska oraz historię ofiar i rodzin, których bliscy zostali z rozkazu Stalina zamordowani lub zesłani na Syberię.

- Nie wszyscy wykazywali chęć trwałego upamiętnienia tzw. czwartego cmentarza zbrodni katyńskiej. Wiem, że takich miejsc jest jeszcze parę. Część jest już udokumentowana, więc to był duży krok na trudnej drodze, którą się posuwamy od wielu lat, zabiegając o trwałe upamiętnienie zbrodni katyńskiej, ale także trwałe zakotwiczenie w naszej narodowej pamięci, tego wszystkiego, co ze zbrodnią katyńską się wiąże – powiedział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w wyjątkowym wywiadzie udzielonym reporterce TVN UWAGA! Dorocie Pawlak.

Ponad pół roku temu, dzięki staraniom prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, otwarto czwarty cmentarz zbrodni katyńskiej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
zamknij
Te dzieci codziennie były bite!
Następny odcinek:

Te dzieci codziennie były bite!