Jak oszukują polskich pracowników w Holandii?
  Foto: |
OGLĄDAJ W PLAYER.pl
To miało być holenderskie eldorado. Dobra praca, wysokie zarobki, a skończyło się na obcinanych dniówkach, niejasnych umowach i drogich mieszkaniach, nierzadko przypominających slumsy. Polacy wyjeżdżający do pracy do Holandii często wpadają w sidła nieuczciwych biur pośrednictwa.

To biznes wart setki tysięcy euro, które trafiają do kieszeni nieuczciwych pośredników. Proceder trwa od lat. Nikt nie potrafi nad nim zapanować, ani go przerwać. Dziennikarze Superwizjera i portalu oko.press odpowiedzieli na jedno z ogłoszeń o pracę. Dotarli do ludzi, którzy osobiście doświadczyli tego, jak działa system oszukiwania pracowników z Polski.

"To jest wyzysk"
"To jest wyzysk"

Wszyscy zainteresowani pracą w Holandii mogą odwiedzić również stronę www.wHolandii.pl.

Portal został stworzony w styczniu 2016 roku przez tut. placówkę dyplomatyczną we współpracy z instytucjami holenderskimi i polskimi oraz organizacjami pozarządowymi, następnie konsultowany ze związkami zawodowymi i stowarzyszeniem agencji w Holandii. Skierowany jest do obywateli polskich rozważających wyjazd do Holandii w celu podjęcia pracy, jak również do osób obecnie przebywających w Holandii.

Zobacz także rozmowy w studiu TVN24:

Praca w Holandii. Rozmowa cz. 1
Praca w Holandii. Rozmowa cz. 1

zamknij
Zakopują toksyczne odpady. Biznes warty miliony!
Następny odcinek:

Zakopują toksyczne odpady. Biznes warty miliony!