Hejt, który niszczy życie
  Foto: |
OGLĄDAJ W PLAYER.pl
Rewolucja youtuberów nadeszła tak szybko, że świat dorosłych nie był na nią przygotowany. Dzieci i nastolatki w całej Polsce mają nowych idoli, o których ludzie powyżej trzydziestki nie wiedzą nic. Być może dlatego, że tracimy kontakt z naszymi dziećmi. Wciąż zabiegani i zapracowani, nie mamy nawet czasu poszukać klucza do tej alternatywnej rzeczywistości, w której żyje młodzież.

Gimper, czyli Tomasz D., ma 22 lata i jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w naszym kraju. Filmy, które publikuje na YouTube, oglądają głównie uczniowie gimnazjum i liceum, ale także i młodsze dzieci.

- Zaczęło się od zajawki, to było siedem lat temu. Miałem tani mikrofon, zacząłem to po prostu nagrywać sobie, wrzucać - wspomina swoje początki Gimper. Poradniki do gier, które robił za darmo i w domowych warunkach, miały początkowo po kilkadziesiąt odsłon. - W pewnym momencie te wyświetlenia, te cyfry, to wszystko zaczęło bardzo szybko rosnąć - mówi.

Po kilku latach jego filmy zmieniły się w maszynkę do zarabiania pieniędzy. Wszystko dzięki setkom tysięcy fanów, którzy oglądają to, co nagrywa. To dla Gimpera powód do dumy, a on sam z uśmiechem pokazuje prezenty, jakie dostaje: maskotki, rekwizyty z gier itp. - Staram się to trzymać blisko, bo to mi przypomina, że w tym wszystkim są ludzie - mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Hejtem we wrogów

Jednak mimo tych pozornie dobrych emocji, człowiek, którego filmy wyświetlane są w serwisie YouTube.com 15 mln razy miesięcznie, nie zgodził się na ujawnienie swojego wizerunku w naszym reportażu i nie autoryzował żadnej ze swoich wypowiedzi, kiedy usłyszał od nas niewygodne pytania.

A pytań trudno nie mieć, jeśli na filmach widać, jak Gimper buduje swoją popularność. Robi to między innymi na wulgarnym i agresywnym upokarzaniu innych. Mówiąc językiem internetu - na hejcie.

Przekonał się o tym boleśnie Krzysztof Woźniak, który podobnie jak Gimper nagrywa filmy na YouTube. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale od lat jego źródło zarobków to właśnie wideo w internecie. Jego kanał ma prawie 200 tys. stałej widowni w różnym wieku i prawie pięć mln wyświetleń miesięcznie. I chociaż wcześniej żyli ze sobą w zgodzie, w styczniu zeszłego roku Youconie, imprezie, na której fani mogli spotkać się ze swoimi ulubionymi youtuberami, niechcący zadarł z Gimperem. Jak opowiada dziś, stanął w obronie dziecka, które przeszkadzało w panelu dyskusyjnym i stwierdziło, że "nie ogląda Gimpera, bo za dużo przeklina".

Wulgarne filmy i plucie

Po spotkaniu z youtuberami młody człowiek stracił tożsamość, a stał się "grubym z Youconu". Widzowie Gimpera stworzyli przeróbki filmów z wizerunkiem chłopca, a potem gry, które youtuber następnie testował.  Celem misji było zabicie... "grubego z Youconu". Dwie części "gruby the game" są do dziś dostępne na jego kanale.

- Próbowałem tego chłopaka jakoś bronić. Znałem tego człowieka więc zacząłem od próby rozmowy [z Gimperem - red.]. Dzieciak, zrobił źle, ale taka kara? Co on teraz w szkole musi przezywać? - wspomina Krzysztof Woźniak. W odpowiedzi usłyszał, że to jest zabawne, a młodzież to lubi.

Zaraz potem Ator sam stał się celem Gimpera. Znów pojawiły się gry, tym razem jednak celem był Krzysztof Woźniak. Wszystko okraszone było wulgarnymi komentarzami. W ślady Gimpera poszli jego fani, i to nie tylko w rzeczywistości wirtualnej. Jak twierdzi Woźniak, zdarzało mu się, że młodzi ludzie zaczepiali go na ulicy i opluwali.

- Wszędzie, gdzie się tylko da. Komentarze pod filmem, na Facebooku, wiadomości na fanpage, maile. To naprawdę nie jest przyjemne, jak idzie pan sobie po ulicy i nagle podchodzi do pana jakiś bardzo młody człowiek i pluje na pana - mówi Krzysztof Woźniak. Przyznaje, że przez Gimpera miewał myśli samobójcze.

Gimper broni się, że podobne, ośmieszające filmy robi "o masie innych osób". A co mówi o konkretnym przypadku Woźniaka? Według Gimpera Ator nie mówi prawdy, a informację o myślach samobójczych kwituje stwierdzeniem, że ta osoba "nie była u specjalisty".

W sierpniu zeszłego roku Krzysztof Wozniak pozwał do sadu Gimpera i kilku innych hejtujących go youtuberów. Zarzuca im pomówienie i niszczenie dobrego imienia.

Armia hajsowników w akcji

Armia Gimpera jest gotowa wyszydzić i obrazić każdego, kogo wskaże ich wódz. Hajsownicy - bo tak właśnie nazywa się zamknięta grupa fanów youtubera na Facebooku - skupia 130 tys. najwierniejszych widzów Tomasza D.. Grupa była kilkukrotnie usuwana przez administrację Facebooka, m.in. za nawoływanie do nienawiści i treści pornograficzne. To głównie ci ludzie atakowali w sieci chłopaka z Youconu, a potem Krzysztofa Woźniaka.

Według ekspertów problem hejtu w sieci dotyka co piątego polskiego nastolatka i jest go coraz więcej. Nastolatkowie wrzucają zdjęcia i filmy do internetu, a następnie materiały te komentuje cała klasa albo szkoła, a nierzadko rozlewają się jeszcze szerzej. Stąd już o krok od dużego problemu.

- Dzieci mają myśli samobójcze, same się okaleczają, a w wielu przypadkach dochodzi do targnięcia się na swoje życie  - mówi Agnieszka Nawarenko z fundacji Dzieci Niczyje.

Tak było w przypadku 14-letniego Dominika z Bieżunia, który powiesił się na sznurowadłach, bo nie wytrzymał agresji, jaka codziennie spotykała go w szkole i w internecie. Hejtowano go nawet po jego śmierci. - A to nie podobała się fryzura, a to jakie spodnie nosi. Nazywali go "pedziem" - opowiada Anna Aleksandrowicz, mama Dominika.

Gry dla dzieci

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, nie widzą granicy miedzy internetowym show a prawdziwym światem. A o tym, że Gimper stawia na najmłodszych użytkowników sieci, świadczy fakt, że jego filmy często pokazują gry dla najmłodszych albo takie, w które najmłodsi chętnie grają.

Właśnie w ten sposób na kanał Gimpera trafił Grzegorz Marczak, naczelny serwisu Antyweb, jednego z największych serwisów technologicznych w polskim internecie. Jego syn jest wielbicielem gry Minecraft i do tego Grzegorz Marczak zastrzeżeń nie miał. Pojawiły się, gdy posłuchał tekstów, jakie sączą się z filmów o tej grze.

- Były tam takie wiązanki, że w praskim barze za dawnych czasów takie nie leciały. I to z ust niewiele starszego młodzieńca - wspomina Grzegorz Marczak i dodaje, że wtedy zaczął interesować się tym, co na YouTube się dzieje. Natrafił na królestwo Gimpera i jemu podobnych hejterów.

Chodzi o pieniądze

Według niego w tym wszystkim chodzi tylko o pieniądze: takim youtuberom łatwo zebrać ogromną publiczność, a ta z kolei jest łakomym kąskiem dla reklamodawcy, którzy muszą wykazać się tym, że dotarli do dużej grupy odbiorców. - Materiały kierowane do 12-latków nagle są sponsorowane przez firmy, które sprzedają samochody, superdrogie komputery, superdrogie buty - wylicza. Żadna z tych firm - twierdzi Marczak - jednak nie zastanawia się nad odpowiedzialnością za takie działania. W efekcie youtuberzy robią wszystko, żeby jeszcze bardziej rozkręcić swoją widownię.

Gimper jeszcze do niedawna należał do tzw. sieci partnerskiej Epic Makers, własności Agory. To jedna z wielu firm, która pośredniczy w sprzedaży reklam na kanale youtuberow w zamian za udział w ich zyskach z wyświetleń. Gimper, jak sam przyznaje w wywiadach, za same wyświetlenia na YouTube zarabia około 20 tys. zł miesięcznie. Firma Epic Makers nie chwaliła się na swojej stronie Gimperem, choć to jeden z jej najbardziej kasowych youtuberów.

W odpowiedzi na prośby o wywiad w sprawie ich współpracy z kontrowersyjnym youtuberem dostaliśmy jedynie e-mail z informacją, że firma Epic Makers nie ma wpływu na treści prezentowane przez Gimpera oraz ich nie komentuje. Wkrótce po zakończeniu prac nad reportażem firma reprezentująca dotąd Gimpera zakończyła z nim współpracę, argumentując, że nie chce być kojarzona z taką formą przekazu.

Surowe kary

Internetowy hejt to jednak problem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Inne kraje jednak walczą z tym zjawiskiem bardziej zdecydowanie. W kwietniu 2013 roku siedemnastoletnia Rehtae Parsons z Kanady popełniła samobójstwo. Rok wcześniej została zgwałcona na imprezie przez czterech rówieśników, a następnie do sieci trafiły zdjęcia z tego wydarzenia. Po tej tragedii w kanadyjski stan Nowa Szkocja wprowadził bardzo restrykcyjne prawo, które miało ułatwić walkę z cyberprzemocą. Jej ofiary mogły np. zażądać konfiskaty komputerów, telefonów komórkowych i innych urządzeń użytych w przestępstwie. Ułatwiała też ofiarom odzyskanie kosztów usuwania obrazów z Internetu.

W Stanach Zjednoczonych walka z hejtem wśród młodzieży opiera się na sankcjach, jakie może nałożyć na ucznia szkoła, np. wydalenie. Jeśli hejter ma więcej niż 21 lat, a jego ofiara mniej niż 17 to grozi mu do pięciu lat więzienia i wysoka grzywna.

W Niemczech za przemoc słowną, mowę nienawiści i podżeganie do nienawiści grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast portale społecznościowe - na wniosek ofiary hejtu - mają obowiązek usunięcia obraźliwych materiałów w ciągu 48 godzin.

W Wielkiej Brytanii za mowę nienawiści (w tym internetowy hejt) grozi do pół roku więzienia i wysoka grzywna, a za wypowiedzi rasistowskie nawet siedem lat pozbawienia wolności. Poza tym, wszystkie szkoły współpracują z policją przy wykrywaniu cyberprzemocy - na przykład policjanci wchodzą do szkół i razem z uczniami przeglądają profile na Facebooku pod kątem hejtu a potem rozmawiają z rodzicami i nauczycielami.

W Polsce, chociaż przepisy nie są najgorsze, problemem jest ich stosowanie. - Nie każdy policjant czy prokurator wie, jak to prawo stosować. Nie każdy policjant w tym ma dostęp do internetu zewnętrznego i nie każdy może sprawdzić rzeczy, jakie my podajemy [jako dowody - red.] - tłumaczy Joanna Grabarczyk ze stowarzyszenia HejtStop.

Komentarze (52)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

I co z tego ? Bez powodu się nikogo nie hejtuje więc no. I niech się telewizja odczepi od YouTuba . A dorośli niech nie ingerują w świat Yotuberów . To że im sie uklada to nie znaczy ze trzeba im to popsuc.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   Gimper już sam się gubi w tym co mówi. Powinien zwrócić uwagę na to, że jego widownia to przede wszystkim dzieciaki, które dopiero kształtują swój charakter. On z tych dzieciaków zrobił swoją prywatną, bluzgającą i bezmyślną armię. Strach pomyśleć co z nich wyrośnie.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     ~Gość

     Prosze nie wypowiadać się na tematy które nie rozumiecie

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       ~Gość
       • Gość902:
       • Prosze nie wypowiadać się na tematy które nie rozumiecie
       • rozwiń

       Właśnie rozumiemy bardzo dobrze.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         ~Gość

         Jeżeli tak podchodzimy do tematu to z prostej logiki wychodzi na to, że trzeba za kratki wsadzić setki tysięcy youtuberów z całego świata. Robienie z Atora ofiary jest błędne czemu nie przyznał się, że wszystkie wyzwiska w jego stronę idą tylko z powodu oszustwa jakie dokonał dla większości większych youtuberów? Czyżby państwo... rozwiń

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           ~Gość

           to nie panstwo to tvn

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             ~Gość

             No ładne odzywki Gimper ma na swoim kanale całe szczęście u mnie idiotów nie ma co by go oglądali jego kanał. Tak, wiec może jak by zapłacił wysoką grzywnę to by mu się ukróciło.Jak by Gimper mnie obrażał to ja bym z nim szybko porządek zrobił i już by tak w necie nie kozaczył i dbałby o moje dobre imię tylko, że ja jestem jedyny,... rozwiń

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               ~Gość

               Jakbyś ktoś cie oszukał i byś miał przez kogoś depresje to ciekawe czy byś go nie obrażał.

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 ~Gość

                 Żal mi ciebie kolego bo nie nigdy nie dojdziesz tak daleko jak Gimper, nie oglądasz go wiec sie nie wypowiadaj

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   ~Gość
                   • Gość521:
                   • Żal mi ciebie kolego bo nie nigdy nie dojdziesz tak daleko jak Gimper, nie oglądasz go wiec sie nie wypowiadaj
                   • rozwiń

                   A czy każdemu zaraz musi zależeć na sławie? Poza tym, doszedł do tego obrażając innych, a na koniec sława uderzyła mu do głowy. Nie rozumiem jego fanów, którzy dają mu się upokarzać na tej jego grupie.

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     ~Gość

                     Nie wiecie nic o Youtube i o youtuberach, a to co wiecie przeksztalcacie i pokazujecie w niekorzystnym swietle. Moze troche obiektywizmu? Youtube laczy niesamowitych ludzi i ma ogromna moc, ktora mimo ze czasem moze wydawac sie niszczaca maszyna w rzeczywistości niesie ze soba pasje, przyjazn i pomoc dla ludzi. Ale przeciez TVN jest taki jak zwykle,... rozwiń

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       0
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       ~Gość

                       Ciekawe że wasz materiał został już usunięty o youtuberach. TVN pokazało ponownie swoją klasę.

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         0
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         ~Gość

                         Otóż "dorośli" nie mają pojęcia kim jest gimper a ich ubogie poinformowanie o nim stacza się do ksywy, tego że przeklina oraz tego że była drama i tyle w temacie.
                         Jego kanał jest dla ludzi którzy umieją przyjmować żarty z dystansem oraz pośmiać się z innych a nawet z siebie. Co do sprawy "grubego" sprawa ucichła więc nie ma... rozwiń

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           0
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            0
                           • zgłoś naruszenie
                           ~Gość

                           Jeżeli jest to postawione jednostronnie to wszyscy którzy to oglądają/czytają, będą przeciwkk tomkowi. Mówi to 12latek który uważne ogląda obu youtuberów, i przygląda się tej sprawie. Poza tym co wy możecie o tym wiedziedzieć? 7-latek wie więcej prawdy o tym niż wy. Czemu ma ten materiał służyć? Chcecie rozdrapać rany? Inaczej... rozwiń

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             0
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              0
                             • zgłoś naruszenie
                             ~Gość

                             Tutaj manipulAtor ponosi wine
                             ta cała depresja oczywiście jest udawana tylko po to żeby podjuszyć i wygrać spór
                             jak ktoś mógł by wpaść w depresje przez zostanie obrażonym 2 razy przez byłego kolege
                             zwykły gimnazjalista w ciągu dnia zostaje obrażony kilkanaście lub kilkadziesiąt razy ale nie biegnie z płaczem do mamusi... rozwiń

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               0
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                0
                               • zgłoś naruszenie
                               ~Gość

                               Ator może na tym wiele zarobić, a nie układa mu się zbytnio po tych kilku dramach na Youtubie, więc cóż poradzić...

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 0
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  0
                                 • zgłoś naruszenie
                                 ~Gość

                                 Oni się nie znają i tyle

                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                   0
                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                    0
                                   • zgłoś naruszenie
                                   ~Gość

                                   Hehe. Dobre, ale 1 kwietnia już był.

                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                     0
                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                      0
                                     • zgłoś naruszenie
                                     ~Gość

                                     Dziękuje za piękny artykuł, już na samym wstępie smiechłem pare razy i w miare jak czytałem to co chwile parskałem smiechem. Taka wyolbrzymiona, jednostronna opinia jest bardziej jak dobry żart. Co do gimpera nie uczestniczącego w waszym wywiadzie to zrobił o prawdopodobnie dlatego, że nie ma zamiaru mieszać się w to publicznie(bądż... rozwiń

                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                       0
                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                        0
                                       • zgłoś naruszenie
                                       ~Gość

                                       Takie same wnioski wysnułem :D

                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                         0
                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                          0
                                         • zgłoś naruszenie
                                         ~Gość

                                         Jak śmiecie obrażać Gimpera on nic nie zrobił pokazujecie złą stronę a kto pomógł chłopczykowi zdobyć 20000 zł ? Jesteście żałośni ps. seria reksio nie jest prznaczone dla młodszych dobiorców

                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                           0
                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                            0
                                           • zgłoś naruszenie
                                           ~Gość

                                           Wina leży po środku. Są siebie warci.

                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                             0
                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                              0
                                             • zgłoś naruszenie
                                             ~Gość

                                             ator:-Próbowałem tego chłopaka jakoś bronić.
                                             Facebook atora:- tylko on (zdjęcie atora) potrafi pojechać tego wkurwiającego grubasa
                                             psst, hipokryzja ...

                                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                               0
                                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                0
                                               • zgłoś naruszenie
                                               ~Gość

                                               Jeśli oni uważają że np. seria "Reksio i skarb piratów" Była tworzona specjalnie dla młodszych dzieci a nie dla celów humorystycznych to... ja już tracę wiarę w ludzkość.

                                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                 0
                                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                  0
                                                 • zgłoś naruszenie
                                                 ~Gość

                                                 Widzę że większość tutaj ma mniej niż te przysłowiowe 18 lat i nie potrafi zrozumieć czego ten artykuł dotyczy, a nie dotyczy akcji charytatywnych i pomagania innym czy też nauki dystansu do siebie ale hejtu a gimper akurat w tym przypadku jest dobrym jak nie najlepszym przykładem na to jak manipulować dziećmi. Jak podburzać masę naiwnych... rozwiń

                                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                   0
                                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                    0
                                                   • zgłoś naruszenie
                                                   ~Gość

                                                   Jeśli chcesz wiedzieć to Gimper nie hejtuje pytał się osób takich jak dziewczynka "nie żryj tyle" czy im się to podoba więc nie wypowiadaj się jeśli nie ogarniasz yt

                                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                     1
                                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                      0
                                                     • zgłoś naruszenie
                                                     ~Gość

                                                     znam trochę sprawę i wiem więcej o Gimperze niż media podają, mam nadzieje, że ten człowiek w końcu znajdzie się tam gdzie jego miejsce, czyli w kryminale, i tego mu życzę z całego serca... przykre jest to, że zwykły pospolity bandzior staje się ikoną młodego pokolenia i niby najsłynniejszym youtuberem... rodzice powinni bardziej... rozwiń

                                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                       0
                                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                        0
                                                       • zgłoś naruszenie
                                                       ~Gość

                                                       życzę z całego serca? kryminale? Gratuluje, Pana lub Pani serce i rozum jest już przesiąknięty jadem i to co Pan/Pani robi jest już hejtowaniem. Znam gimpera od bardzo długiego czasu i jest on osobą kontrowersyjną. Robił wiele głupich rzeczy, ale pokazuje i uczy co to dystans do siebię. Ator widocznie zapłacił niezłą sumkę aby tak... rozwiń

                                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                         0
                                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                          0
                                                         • zgłoś naruszenie
                                                         wojciech_cebula
                                                         • Gość481:
                                                         • znam trochę sprawę i wiem więcej o Gimperze niż media podają, mam nadzieje, że ten człowiek w końcu znajdzie się tam gdzie jego miejsce, czyli w kryminale, i tego mu życzę z całego serca... przykre jest to, że zwykły pospolity bandzior staje się ikoną młodego pokolenia i niby najsłynniejszym youtuberem... rodzice powinni bardziej
                                                         • rozwiń

                                                         Dobże powiedziane

                                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                           0
                                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                            0
                                                           • zgłoś naruszenie
                                                           ~Gość

                                                           Nie rozumiem o co ci chodzi Gimper jeszcze nikomu nic nie zrobił

                                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                             0
                                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                              0
                                                             • zgłoś naruszenie
                                                             ~Gość

                                                             jesteś żałosny
                                                             widze że manipulator już ci włożył do głowy swoje racje
                                                             nie oglądam gimpera i nie jestem jego fanem
                                                             ale to ator jest tym złym w sporze
                                                             nie wierze że nikt nie widzi że ta jego depresja to jest po prostu udawanie aby wygrać w każdy możliwy sposób
                                                             ator sam odpowiada za to ze inni go wykluszyli i wszyscy... rozwiń

                                                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                               0
                                                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                0
                                                               • zgłoś naruszenie
                                                               ~Gość

                                                               I co? Ator opowiada o tym spokojnie? Normalnie? Znałem człowieka z depresją. Ciężko jest mu wyjść z pokoju, powiedzieć słowo. Jak po gwałcie.

                                                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                 0
                                                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                  0
                                                                 • zgłoś naruszenie
                                                                 ~Gość

                                                                 żałośni jesteście

                                                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                   0
                                                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                    0
                                                                   • zgłoś naruszenie
                                                                   ~Gość

                                                                   Dla "dziennikarzy" z TVN po studiach z gotowania polecam nauczyć się czytać. W opisie filmu u Gimpera jest czarno na białym (tak, jest takie powiedzenie, stwierdzam gdyż może szanowni państwo nie są na tyle dokształceni) cytuję "Nie róbcie tego w domu! Sceny przedstawione w filmie mają charakter satyryczny, ich celem nie jest obrażenie... rozwiń

                                                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                     0
                                                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                      0
                                                                     • zgłoś naruszenie
                                                                     ~Gość

                                                                     Wczoraj to dopisał, więc trochę ci nie wyszło. Jednak co prawda to prawda, teraz mogą mu wulgarnie mówiąc "naskoczyć".

                                                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                       0
                                                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                        0
                                                                       • zgłoś naruszenie
                                                                       ~Gość
                                                                       • Gość848:
                                                                       • Wczoraj to dopisał, więc trochę ci nie wyszło. Jednak co prawda to prawda, teraz mogą mu wulgarnie mówiąc "naskoczyć".
                                                                       • rozwiń

                                                                       Gimper pod każdym Overwatchem hajsowników publikuje ten tekst

                                                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                         0
                                                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                          0
                                                                         • zgłoś naruszenie
                                                                         ~Gość

                                                                         Wczoraj?! To było napisane już pod filmami z 2014 roku, więc następnym razem dokładnie sprawdź.

                                                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                           0
                                                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                            0
                                                                           • zgłoś naruszenie
                                                                           ~Gość

                                                                           telewizja klamie a tvn najbardziej przekreci chyba a teraz sie pomodlimy

                                                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                             0
                                                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                              0
                                                                             • zgłoś naruszenie
                                                                             ~Gość

                                                                             to jest chore co te dzieciaki robią

                                                                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                               0
                                                                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                0
                                                                               • zgłoś naruszenie
                                                                               ~Gość

                                                                               A nikt nie wspomniał że oddaje pieniądze na cele charytatywne.

                                                                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                 0
                                                                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                  0
                                                                                 • zgłoś naruszenie
                                                                                 ~Gość

                                                                                 Telewizja wyciąga tylko to co najgorsze, nie ma żadnych pozytywów

                                                                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                   0
                                                                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                    0
                                                                                   • zgłoś naruszenie
                                                                                   ~Gość

                                                                                   Nawet jeśli to czy go to usprawiedliwia?

                                                                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                     0
                                                                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                      0
                                                                                     • zgłoś naruszenie
                                                                                     ~Gość
                                                                                     • Gość323:
                                                                                     • Nawet jeśli to czy go to usprawiedliwia?

                                                                                     Przed czym?

                                                                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                       0
                                                                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                        0
                                                                                       • zgłoś naruszenie
                                                                                       ~Gość

                                                                                       Wszystko wyrwane z kontekstu.. Jak widać nikt nie potrafi dokładnie przeanalizować sprawy. Coraz bardziej tracę wiarę w TVN. :/

                                                                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                         0
                                                                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                          0
                                                                                         • zgłoś naruszenie
                                                                                         ~Gość

                                                                                         Ja tam jej nigdy nie miałem :V
                                                                                         Telewizja wchodzi do internetu, a ja specjalnie korzystam z internetu by odejść od tego kwadratowego pudła pełnego G**na, które przede wszystkim leci na naszym "kochanym" TVN. Dziękuję, nie pozdrawiam TVN'u.

                                                                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                           0
                                                                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                            0
                                                                                           • zgłoś naruszenie
                                                                                           ~Gość

                                                                                           komentarz ukryty - pokaż

                                                                                           Co za zakłamany gniot-materiał.. No przepraszam bardzo, ale filmy "Gimpera" były sprzed dwóch lat, sprawy były powyrywane z kontekstu, wina "Atora" (KTÓRA JEST RÓWNIEŻ!), nie była pokazana... Czemu? Bo to on zgłosił sprawę do telewizji.. Dziwicie się Państwo, że ludzie odchodzą od telewizji, ale jak państwo ma trwać przy telewizji... rozwiń

                                                                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                             0
                                                                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                              1
                                                                                             • zgłoś naruszenie
                                                                                             ~Gość

                                                                                             JUZ POPLAKALES SIE? XDDDDDDDDDDD

                                                                                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                               1
                                                                                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                0
                                                                                               • zgłoś naruszenie
                                                                                               ~Gość

                                                                                               Kolega/ Koleżanka ma rację zdecydowanie

                                                                                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                 0
                                                                                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                  0
                                                                                                 • zgłoś naruszenie
                                                                                                 ~Gość
                                                                                                 • Gość830:
                                                                                                 • JUZ POPLAKALES SIE? XDDDDDDDDDDD

                                                                                                 Dzieeeecko, o takich jak Ty mowa w tym "materiale" :)
                                                                                                 Więc ja na Twoim miejscu raczej bym się powstrzymał ;))
                                                                                                 BTW. kolega ma rację *

                                                                                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                   0
                                                                                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                    0
                                                                                                   • zgłoś naruszenie
                                                                                                   ~Gość

                                                                                                   komentarz ukryty - pokaż

                                                                                                   Komuś się chyba coś pierdzieliło. Nie ma to jak zwalać całą winę na jedną osobę. I nie, nie oglądam gimpera

                                                                                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                     0
                                                                                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                      1
                                                                                                     • zgłoś naruszenie
                                                                                                     ~Gość

                                                                                                     komentarz ukryty - pokaż

                                                                                                     największa przekłamana głupota

                                                                                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                       1
                                                                                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                                                                        1
                                                                                                       • zgłoś naruszenie
                                                                                                       Pomoc | Zasady forum
                                                                                                       Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
                                                                                                       zamknij
                                                                                                       "Jest wiele innych sposobów na zabicie żony..."
                                                                                                       Następny odcinek:

                                                                                                       "Jest wiele innych sposobów na zabicie żony..."