Aktualności

Zarzuty w sprawie wyłudzania mieszkań w Łodzi
Mieszkania 
Zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej postawiła łódzka prokuratura właścicielowi agencji nieruchomości i jego córce. Zdaniem śledczych 48-letni Grzegorz M. i jego 26-letnia córka oraz ich współpracownicy wyłudzali mieszkania od starszych i nieporadnych osób. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla pięciu osób. Troje innych podejrzanych dostało dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymanie podejrzanych  stało się możliwe  dzięki 4- miesięcznemu śledztwu dziennikarzy Superwizjera TVN. W marcu informowaliśmy o tym, że  Grzegorz M. i jego współpracownicy wyszukiwali   za pośrednictwem  spółdzielni mieszkaniowych czy też ośrodków pomocy społecznej zadłużone lokale, których właściciele znajdowali się w trudnej sytuacji finansowej. Pokrzywdzeni ze względu na swą nieporadność,  łatwo wierzyli w  obietnice pomocy ze strony obcych osób. Pomoc miała polegać  na spłacie zadłużenia . Właściciele mieszkań  dawali podejrzanym   notarialne pełnomocnictwa do dalszych działań związanych z rozporządzaniem ich lokalem. Pokrzywdzeni nie dostawali jednak żadnej pomocy, tracili mieszkania  i stawali się bezdomnymi bez środków do życia.  Przejęte w ten sposób lokale były sprzedawane przez członków grupy przestępczej – podaje łódzka prokuratura.

Działalność grupy trwała od listopada 2011r. do września 2014r. W tym czasie grupa wyłudziła co najmniej 13 mieszkań o łącznej wartości około miliona złotych . Grzegorzowi M.  i jego córce grozi do 12-tu lat więzienia.

Reportaże Superwizjera i Uwagi!:

http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/przejmowanie-mieszkan-od-starszych-schorowanych-osob-staje-sie-plaga-polskich-miast,116714.html

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/przejmuja-mieszkania-osob-starszych-i-schorowanych,131658.html

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

jakie to nasze prawo okradli tylu biednych starszych schorowanych ludzi i SPACERUJĄ SOBIE PO WOLNOŚCI KUPUJĄ LUKSUSOWE SAMOCHODY.Głodny gdy ukradnie bochenek chleba jest gnojony jak by zrobił nie wiadomo jakie przestępstwo!!!!!!!!!!! TO JEST NASZE PRAWO!!!!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   wykozystujom niepelnosprwne osby

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
     Zatrzymania w sprawie przejmowania mieszkań w Łodzi
     Następny artykuł:

     Zatrzymania w sprawie przejmowania mieszkań w Łodzi

     tvnpix