Aktualności

Z Agencji do Telekomunikacji?
 
Wiceszef ABW płk Jacek Mąka żegna się ze służbą. Podobną decyzję podjęło w tym roku niemal pół tysiąca oficerów Agencji. Tak masowego exodusu ABW nie odnotowała od lat.

Tylko do sierpnia tego roku podanie o odejście ze służby złożył w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego co dziesiąty jej pracownik - 408. Dla porównania, w 2011 było ich zaledwie 158, z czego 138 przeszło na emeryturę, zaś w 2010 - 127 (101 na emeryturze).

Jak dowiedział się Superwizjer TVN, nie są to wyłącznie "szeregowi" pracownicy Agencji. Wśród żegnających się ze służbą jest także kilku szefów delegatur. Każdemu z odchodzących oficerów przysługuje odprawa – średnio to ok. 41 tys. złotych. W tym roku ABW wydała już na nie prawie 10 mln złotych, gdy cały budżet Agencji to ok. 500 mln złotych, i, jak twierdzą nasze źródła, środki przeznaczone na ten cel już się wyczerpały, nowe podania spływają jednak nadal. W poprzednich latach kwota ta sięgała 8,5 mln złotych.

Także wiceszef Agencji Jacek Mąka, związany ze specsłużbami od 1994 roku, rezygnuje ze stanowiska. ABW potwierdza, że złożył raport w tej sprawie. Według informacji Superwizjera, jego kolejnym pracodawcą będzie Telekomunikacja Polska. O jego odejściu mówiło się od kilku miesięcy; dziennikarze spekulowali, że Mąka wyjedzie do USA objąć stanowisko oficera łącznikowego Agencji w Waszyngtonie. Ten wyjazd miał być jednak skutkiem tajemniczego pobicia Mąki rok temu przez nieznanych sprawców.

Informacje o wyjeździe dementował jednak szef ABW Krzysztof Bondaryk.

autor: Jakub Stachowiak

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

chyba do Orange, nie Telekomunikacji

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Pomyłki sądowe i niewinnie oskarżeni
   Następny artykuł:

   Pomyłki sądowe i niewinnie oskarżeni

   tvnpix