Aktualności

Powrót do listy

Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

 
Wojciech Bojanowski został nagrodzony za serię reportaży o śmierci Igora Stachowiaka. Dziennikarz został laureatem nagrody "Newsweeka" imienia Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepszy materiał dziennikarski".

To nie pierwsza nagroda dziennikarza za materiały o śmierci Igora Stachowiaka. W połowie listopada otrzymał nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. – Troszczmy się o media i dziennikarstwo, bo to szczególnie ważne – mówił ze sceny Bojanowski odbierając nagrodę. – Miałem okazję poznać Teresę Torańską, to było w "Dużym Formacie". Zafascynowałem się tą kobietą, tym, co sobą reprezentowała i dziennikarstwem, którego próbowała nas uczyć. Dziś moglibyśmy się od niej nauczyć, żeby nie skupiać całej uwagi na tym, co "my" myślimy, tylko też na tym, co myślą "oni".

Bojanowski ze sceny wskazał, abyśmy "starali się nie myśleć tylko o nas".

- Starajmy się myśleć o tych wszystkich ludziach, którzy myślą inaczej niż my. Starajmy się myśleć też o tych policjantach. Starajmy się myśleć o tym w jaki sposób ten system jest skonstruowany, że doprowadza do tego, że policja nie jest w stanie takiej sprawy przez rok wyjaśnić. Dlaczego ten system funkcjonuje w taki sposób? Jak do tej pory prokuratura doszła do wniosku, że zarówno wielokrotne rażenie paralizatorem Igora Stachowiaka, jak i wielokrotne duszenie nie przyczyniło się do jego śmierci? - powiedział. - Zostawmy to prokuraturze, niech prokuratura rozstrzyga. Niech prokuratura rozstrzyga o zwolnieniu mnie z tajemnicy dziennikarskiej, podobnie jak moich kolegów.

Nagrody Newsweeka imienia Teresy Torańskiej zostały wręczone w niedzielę wieczorem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Następny artykuł:

Wyróżnienia dla Superwizjera

tvnpix