Aktualności

Śledztwo ws. Olewnika przedłużone
 
Gdańscy prokuratorzy o pół roku przedłużyli dwa główne śledztwa w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika. Pełnomocnik rodziny Olewników jest zaskoczony.

W głównym śledztwie szukają niewykrytych sprawców zbrodni i ewentualnych jej zleceniodawców. Ich najistotniejszym odkryciem było dotąd poddanie w wątpliwość, czy porwanie Krzysztofa Olewnika zaczęło się rzeczywiście od uprowadzenia.

Jak ustalił dziennikarz "Gazety Wyborczej", śledczy czekają na ekspertyzę śladów biologicznych, które znaleziono w domu Olewnika. Trwają także analizy fonoskopijne nagrań zabezpieczonych w domu Olewników. Natomiast kompleksową analizą kryminalną ma zająć się Biuro Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Analiza ma polegać na porównaniu danych teleinformatycznych z innymi danymi, które udało się zdobyć w trakcie śledztwa.

Przez kolejne pół roku wyjaśniana ma być także ewentualna odpowiedzialność funkcjonariuszy za popełnione we wcześniejszych latach błędy. Dotąd koniec czerwca ogłaszany był jako data zakończenia tego śledztwa.

Do tej pory zarzuty postawiono m.in. policjantom należącym do pierwszej grupy śledczej. Dotyczą niezabezpieczenia miejsca przekazania okupu oraz zniszczenia części nagrań rozmów z porywaczami.

"Gazeta Wyborcza" cytuje pełnomocnika rodziny Olewników mec. Bogdana Borkowskiego: - Jestem zaskoczony. To ciągnie się w nieskończoność, zupełnie nie wiem dlaczego. Obawiam się, że cały ten wątek niestety zakończy się umorzeniem z powodu przedawnienia. Mec. Borkowskiego niepokoi też przedłużanie się analiz w pierwszym śledztwie.

Zobacz nasze reportaże o sprawie Olewnika:

Najbardziej tajemnicza zbrodnia

Porwany nie dla okupu?

Kto chciał przejąć firmę Olewnika?

Sprawa Olewnika: Prokurator na podsłuchu

Dlaczego zabójca Olewnika się mylił?

Sprawa Olewnika: Mózg, Prezes, Prokurator

Tajemnica płockiego więzienia

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Loty do Smoleńska: śledztwo w sprawie cywili umorzone
Następny artykuł:

Loty do Smoleńska: śledztwo w sprawie cywili umorzone

tvnpix