Aktualności

Rodzice zagłodzonej Magdy pozostaną w areszcie
bgtrfe 
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu odrzucił zażalenie obrońców Joanny i Michała P. na decyzję o przedłużeniu im aresztu. Joanna i Michał P. to rodzice półrocznej Magdy, która zmarła w kwietniu, prawdopodobnie z głodu. Są podejrzani o znęcanie się nad swoją córką ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślne spowodowanie jej śmierci. Grozi im za to do 10 lat więzienia.
- Sąd nie uzwględnił zażalenia obrońców uznając, że nadal istnieją przesłanki do tymczasowego aresztowania, bo jest duże prawdopodobieństwo popełnienia czynów przez podejrzanych oraz istnieje obawa matactwa i zagrożenie wysoką karą - mówi sędzia Bogdan Kijak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. - Pojawiły się w sprawie nowe dowody zgłoszone przez obrońców Joanny i Michała P., ale sąd uznał, że te dowody nie uzasadniają uchylenia im tymczasowego aresztu na tym etapie postępowania.
Z decyzją sądu trudno jest pogodzić się rodzinie małżeństwa P. - To dla nas szokująca decyzja sądu – powiedział dziennikarzowi Superwizjera jeden z krewnych Joanny i Michała P. – nie rozumiemy tego. Boimy się o Joasię i Michala – jak oni to przyjmą. Oby nie doszło do kolejnej tragedii.
To już drugi trzymiesięczny areszt dla rodziców dziecka. W kwietniu zostali aresztowani na dwa miesiące, a na początku czerwca sędzia wydłużył okres izolacji o kolejne trzy, podczas których państwo P. zostali poddani obserwacji psychiatrycznej
Postępowanie prowadzone jest także w sprawie Marka Haslika, znachora, któremu zarzuca się doprowadzenie do śmierci dziewczynki. Joanna i Michał P. mieli pozostawać pod jego wpływem i stosować jego wskazówki w żywieniu Magdy. Marek Haslik jest podejrzany o tak zwane sprawstwo kierownicze i świadczenie usług medycznych bez wymaganych uprawnień.

Archiwalne reportaże o tej sprawie:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nowi  biegli w sprawie domniemanego wykorzystania nastolatki przez policjanta.
Następny artykuł:

Nowi biegli w sprawie domniemanego wykorzystania nastolatki przez policjanta.

tvnpix