Aktualności

Prezydent z zarzutami
Prezydent z zarzutami 
Ten reportaż przypominać może scenariusz do filmu "Dług", ale może też jest opowieścią o człowieku, który zamiast spłaty zobowiązania wybrał zbrodnię. Cała historia wydarzyła się w Zabrzu.

Prezydent miasta Jerzy Gołubowicz pożyczył pieniądze od swojego znajomego. Doszło pomiędzy nimi do konfliktu, którego tłem była wysokość pożyczki. Prezydent zaprzeczył, by miało to być aż 250 tysięcy złotych. Odmówił spłaty długu w tej wysokości.

Osoba, od której pożyczył pieniądze została zamordowana w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Do aresztu jako podejrzany o zabójstwo trafił były już prezydent Zabrza, a wraz z nim osoby, które miały pomóc w dokonaniu zbrodni. Motywem był ponoć dług - razem z odsetkami i procentami prawie milion złotych. Czy były prezydent zabił uciekając od spłaty? Kto był zabójcą Lecha F.? Prokuratura na razie nie ujawnia całej wiedzy z dochodzenia. Na sądową wokandę sprawa długu trafi być może przed wakacjami.

autor: Grzegorz Głuszak, Współpraca : Krzysztof Bursztyn, Zdjęcia : Łukasz Majewski , Andrzej Czerwiak, Montaż : Grzegorz Jaskierny

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Niepokojące wyniki dziennikarskiego śledztwa w sprawie chrześcijańskich terapeutów w Polsce
Następny artykuł:

Niepokojące wyniki dziennikarskiego śledztwa w sprawie chrześcijańskich terapeutów w Polsce

tvnpix