Aktualności

Pedagog szkolny skazany za pedofilię
wyrok 
Cezary S., wieloletni pedagog szkolny i były policjant, został ostatecznie skazany na 6 lat więzienia za pedofilię. Ponadto przez 10 lat nie może pracować z młodzieżą. Wyrok jest prawomocny – informuje „Superwizjer” TVN

53-letni Cezary S. to pedagog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, jest byłym policjantem wydziału do spraw nieletnich, był wychowawcą w ośrodku szkolno – wychowawczym i w domu dziecka, udzielał korepetycji, został nawet rodziną zastępczą dla jednego z chłopców.  Był także pedagogiem szkolnym w jednym z warszawskich gimnazjów.

Cała sprawa wyszła na jaw w 2011 roku, kiedy matka jednego z uczniów gimnazjum, w którym pracował Cezary S., zaczęła podejrzewać, że jej syn jest wykorzystywany seksualnie. Dyrekcja szkoły, próbowała sprawę zatuszować. Pozwolono, aby mężczyzna odszedł z pracy bez żadnych konsekwencji, ten zatrudnił się w domu dziecka. Nie powiadomiono organów ścigania. Matka zdecydowała się jednak zawiadomić prokuraturę, wówczas sprawę nagłośnił „Superwizjer” TVN.

- Cieszę się, że ten proces w końcu dobiegł końca i Cezary S. został skazany. Przez pewien czas wątpiłam w sens tego śledztwa, ale dziś mam satysfakcję – mówi matka wykorzystanego chłopca. Kobieta chce pozostać anonimowa, ze względu na dobro swojego dziecka.

Po emisji pierwszego reportażu do dziennikarzy „Superwizjera” odezwali się dorośli mężczyźni, którzy twierdzili, że przed laty także zostali wykorzystani seksualnie przez Cezarego S.

„Superwizjer” TVN przygotował dwa reportaże na ten temat:

http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/pedagog-szkolny-pedofilem,38718.html

http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/samotny-pedofil-rodzina-zastepcza,38698.html

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nagroda dla dziennikarza Superwizjera!
Następny artykuł:

Nagroda dla dziennikarza Superwizjera!

tvnpix