Aktualności

Powrót do listy

Oświadczenie ws. reportażu "Polscy neonaziści" i publikacji portalu wPolityce

Oświadczenie ws. reportażu "Polscy neonaziści" i publikacji portalu wPolityce
Superwizjer 
Treść oświadczenia ws. reportażu "Polscy neonaziści" i publikacji portalu wPolityce.

W dniu 8 listopada 2018 roku portal internetowy „wPolityce” podał informację o „zeznaniach” Mateusza S. ps. Sitas, organizatora urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisławia Śląskiego w 2017 roku. Miał on „zeznać”, że w marcu 2017 roku w Katowicach od dwóch nieznanych mężczyzn otrzymał 20 tysięcy złotych w reklamówce. W zamian, jak twierdzi autor publikacji, mężczyźni domagali się, aby zorganizował urodziny Adolfa Hitlera i zaprosili na nie dziennikarkę TVN. Tego samego dnia Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oświadczył, że „czynności dowodowe w tym zakresie były przeprowadzone i przyniosły potwierdzenie ustaleń związanych z dostarczeniem kwoty pieniędzy jednemu z organizatorów, która była przez tego człowieka w pewnym okresie intensywnie pożytkowana na różne cele”.

W związku z tymi doniesieniami kategorycznie zaprzeczamy, aby jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu „Polscy neonaziści” przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego. Powielanie takich informacji narusza dobra osobiste autorów reportażu oraz stacji TVN. W związku z tym rozważamy podjęcie kroków prawnych.

Przypominamy, że zgodnie z informacjami podawanymi przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach Mateusz S. ps. Sitas został zatrzymany w dniu 23 stycznia 2018 roku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i usłyszał zarzuty. W związku z tym nie mógł w tym postępowaniu złożyć „zeznań”, na które powołuje się portal wPolityce. Mógł składać wyjaśnienia, w trakcie których mógł dowolnie formułować linię obrony, mówiąc wprost mógł kłamać w swojej obronie. Trzeba także przypomnieć, że w śledztwie jeden z uczestników urodzin Adolfa Hitlera w 2017 roku przyznał się do winy, wyraził skruchę i dobrowolnie poddał karze. W październiku został uznany przez sąd winnym propagowania faszyzmu i nielegalnego posiadania broni.

Podczas przeszukań, których dokonała ABW w mieszkaniach uczestników urodzin znaleziono m.in. mundury, flagi, odznaki i publikacje o tematyce nazistowskiej.

Redakcja programu "Superwizjer"

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Wiadomo, że pis kręci jak może...Niedługo napiszą, że nazistowskie flagi na marszu niosła opozycja...

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   to sie nie mieści w głowie-co jeszcze zwolennicy i wyznawcy PISU wymyślą,postawią pomnik Adolfowi-i powiedzą że postawił go Tusk.Gdyby nie p.Waldz-to by na marsz nie poszli,a tak to chyba będa musieli bo -obiecali -teraz umieli zorganizować?Zenada.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     1
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
     Czy to było samobójstwo? Tajemnica śmierci 19-letniego Jakuba
     Następny artykuł:

     Czy to było samobójstwo? Tajemnica śmierci 19-letniego Jakuba

     tvnpix