Aktualności

Nagrody Grand Press dla Superwizjera
Grand Press 
Nagrody Grand Press 2017 rozdane. Superwizjer zwycięzcą w dwóch kategoriach!

Nagroda Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny trafiła do naszych reporterów Anny Barańskiej-Całek i Michała Fuji za reportaż Superwizjera "Jak zamordowano Iwonę Cygan".

Nagroda Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze otrzymał Wojciech Bojanowski za reportaż Superwizjera „Śmierć w komisariacie". Wojciech Bojanowski został także Dziennikarzem Roku 2017. To jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze: redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. O zwycięstwie decyduje liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji.

Przypomnijmy, że Superwizjer został nominowany aż za sześć reportaży w tegorocznej edycji Grand Press.

Nominowane materiały:

„Działacz PiS i jego kariera w państwowej spółce” – materiał Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela ujawniający, w jaki sposób działacz PiS w Kozienicach wyłudzał pieniądze, zniszczył karierę prezesa koncernu Enea, a po zwycięstwie PiS w wyborach został doradcą nowego prezesa.

„Nowy biznes twórcy piramidy finansowej” – Szymon Jadczak ujawnił, że Andrzej K., który robił interesy z twórcą Amber Gold, założył własną piramidę finansową Finroyal, wyłudzając ponad 100 mln zł od 1700 osób, a następnie, nie poniósłszy żadnych konsekwencji, za pieniądze z piramidy rozwinął nowy biznes w Warszawie – też oparty na oszustwach.

„Wysyp”– Maciej Kuciel i Daniel Liszkiewicz wyśledzili, że spółka ze Skawiny od lat, zamiast utylizować groźne chemiczne odpady, nielegalnie zakopuje je na Śląsku – i to za pozwoleniem urzędników.

„Białoruska sztuka przetrwania” – reportaż Katarzyny Górniak opowiadający o działalności undergroundowego Białoruskiego Wolnego Teatru, który działa w Mińsku mimo zakazu władz i ustawicznych aresztowań zarówno aktorów, jak i widowni.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Grand Press. Nominacje dla Superwizjera!
Następny artykuł:

Grand Press. Nominacje dla Superwizjera!

tvnpix