Aktualności

Powrót do listy

„Kto stoi za mafią lekową?” - komentarze po naszym reportażu

 „Kto stoi za mafią lekową?” - komentarze po naszym reportażu
Kto stoi za mafią lekową? 

Reportaż ,,Kto stoi za mafią lekową?'' wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych widzów. Reporterki Kamila Wielogórska i Anna Sobolewska przyjrzały się funkcjonowaniu mafii lekowej w Polsce i przedstawiły w reportażu mechanizm jej działania. To biznes wart miliardy, na którym wielu nieuczciwych przedsiębiorców zdążyło już zbić fortuny.

,,Jak zobaczyli, jak ogromne pieniądze się za tym kryją, przechodzili na ciemną stronę mocy''

Do sprawy odniósł się dziennikarz TOK FM Michał Janczura we ‘’Wstajesz i wiesz’’ na antenie TVN24. Osoby biorące udział w procederze wywożenia leków za granicę Janczura określił  jako ,,grupę przedsiębiorców przestępców.’’  Janczura dodał, że ,,oni kiedyś byli przedsiębiorcami, ale jak zobaczyli bezradność organów państwa, jak zobaczyli, jak ogromne pieniądze się za tym kryją, po prostu przechodzili na ciemną stronę mocy’’. Publicysta ocenił, że problem polega na tym, że często brakuje wystarczającej liczby osób, które mogłyby kontrolować apteki i hurtownie leków.

,,ABW powinno się tą sprawą zajmować''

Posłowie Jan Grabiec oraz Robert Kropiwnicki z klubu PO-KO, podczas konferencji, zaapelowali do ministra Zbigniewa Ziobry: ,,Domagamy się informacji od ministra Ziobry, ile postępowań prokuratorskich jest prowadzonych w tej sprawie, ale również informacji od szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bo uważamy, że ABW powinno się tą sprawą zajmować’’.

,,Prokuratura nie jest bezradna wobec mafii lekowej''

W niedzielę, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, pytany przez TVN24,  jak wygląda walka z tym procederem, zapewniał, że ,,prokuratura nie jest bezradna wobec mafii lekowej’’. –My przygotowaliśmy zmiany, weszły w życie i jestem przekonany, że państwo będzie mogło dużo bardziej skutecznie ścigać mafię farmaceutyczną, ponieważ daliśmy dodatkowe narzędzia zarówno prokuraturze, organom ścigania, jak i służbom farmaceutycznym – przekonywał Ziobro.

We wtorek 17 września minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w związku z emisją naszego reportażu: ,,Będziemy skutecznie ścigać mafię lekową. Pewne śledztwa są już intensywnie prowadzone.''

Artykuł będzie aktualizowany o kolejne wypowiedzi.

Reportaż ,,Kto stoi za mafią lekową?’’ Kamili Wielogórskiej i Anny Sobolewskiej można obejrzeć we wtorek 17 września o 23:30 na antenie TVN.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
„Kto stoi za mafią lekową?” - zapowiedź reportażu.
Następny artykuł:

„Kto stoi za mafią lekową?” - zapowiedź reportażu.

tvnpix