Aktualności

Powrót do listy

"Katastrofalna manipulacja" według Ambasady Białorusi w Polsce - nasza odpowiedź

"Katastrofalna manipulacja" według Ambasady Białorusi w Polsce - nasza odpowiedź
 
"Katastrofalną manipulację" zarzuca dziennikarce Superwizjera Ambasada Białorusi w Polsce. Oto odpowiedź naszej redakcji.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym materiałem "Jak wygląda wymiar sprawiedliwości na Białorusi", nie możemy jednak zgodzić się z zarzutami o nierzetelności naszej pracy. Zawsze kierujemy się podstawową zasadą weryfikowania wszystkich informacji zbieranych podczas realizacji reportaży. W  piśmie Ambasady Białorusi nie pojawiły się  żadne konkretne merytoryczne zarzuty.

Redakcja programu Superwizjer protestuje przeciwko oskarżeniu autorki filmu "Jak wygląda wymiar sprawiedliwości na Białorusi" o "katastrofalną manipulację". O tym, czy materiał został zmanipulowany czy też  opiera się na nieprawdziwych informacjach i dowodach w państwie demokratycznym decyduje ostatecznie jedynie niezawisły sąd.

Nie tylko redakcja Superwizjera krytycznie ocenia nierzetelności procesu sądowego osób oskarżonych o sprawstwo zamachu w mińskim metrze. Nie jest jedyna. W tej kwestii wypowiadały się między innymi Komisja Praw Człowieka przy ONZ oraz Parlament Europejski. Także międzynarodowa opinia publiczna wzywała reżim białoruski do wstrzymania wykonania na skazanych kary śmierci, a także do przeprowadzenia powtórnego procesu. Te protesty wynikały z analizy materiałów dowodowych przedstawionych w sądzie.

Także ekipa Superwizjera przedstawiła w filmie osobiście zebrany materiał dowodowy i telewizyjny.  Chcielibyśmy, aby Białorusini jak obywatele każdego państwa, w którym panuje wolność słowa, mogli obejrzeć  filmy produkcji polskiej i białoruskiej. Sami  wówczas ocenią, czy w którymś z nich doszło do manipulacji.

Jeżeli Ambasada Białorusi jest zainteresowana pokazaniem w Polsce białoruskiego filmu "Metro" prosimy o dostarczenie reportażu w polskiej wersji językowej - wówczas możemy umieścić ten materiał na stronie internetowej Superwizjera. Pozwoli to polskim widzom wyrobić sobie swoją opinię na temat wiarygodności i rzetelności pracy dziennikarzy.

Przeczytaj protest Ambasady Białorusi

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Hungoni, mambo i Ewa Drzyzga
Następny artykuł:

Hungoni, mambo i Ewa Drzyzga

tvnpix