Aktualności

 Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sfałszowanie testamentu?
Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sfałszowanie testamentu? 
Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szczecińskiego adwokata Marka K. To wynik półrocznego śledztwa dziennikarzy Superwizjera TVN, którzy podając się za klientów uzyskali zapewnienie adwokata, że za sumę 65 tys. złotych pomoże w sporządzeniu testamentu nieżyjącej już od ponad pół roku matki.

W trakcie zatrzymania i przeszukania kancelarii  funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli testament, który dziennikarze mieli odebrać dziś  w zamian za kwotę 65 tys. W sporządzeniu takiego dokumentu adwokatowi miała pomóc, jak ujął to w swoich słowach, „firma zewnętrzna”. Już pół roku wcześniej dziennikarze uzyskali informację, że mecenas podejmuje się tego typu działań. Jak sam przyznał w rozmowie z naszą dziennikarką, już załatwiał takie sprawy i temat nie jest mu obcy. Ponadto dziennikarze dotarli do osób, według których mecenas Marek K. miał przywłaszczyć ich pieniądze. Z informacji informatorów wynika, że były to sumy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Adwokat Marek K. w 2006 roku został ukarany przez sąd dyscyplinarny karą grzywny w wysokości ponad 3 tys. zł i 5-letnim zakazem opieki nad aplikantami. Karę dyscyplinarną orzeczono, gdyż mecenas nie powiadomił swojej klientki o niekorzystnym dla niej wyroku, wobec czego musiała ona zapłacić kilka tysięcy karnych odsetek. Sąd Najwyższy podtrzymał wskazany wyrok sadu dyscyplinarnego. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze, mecenas nie respektował postanowienia sądu i cały czas prowadził aplikanta. Szczegóły dziennikarskiego śledztwa wkrótce w magazynie Superwizjer TVN.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

A radca prawny w Gliqicacj w jaki sposob nabywala domy w tym miescie to juz kilka domow w ktorfch muracz co kryja

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Rozpoczął się proces dyrektorki szkoły, która zatrudniała mężczyznę oskarżonego obecnie o pedofilię
   Następny artykuł:

   Rozpoczął się proces dyrektorki szkoły, która zatrudniała mężczyznę oskarżonego obecnie o pedofilię

   tvnpix