Aktualności

Grand Press. Nominacje dla Superwizjera!
Grand Press 
Aż sześć reportaży Superwizjera nominowanych do nagrody Grand Press!

Dziś gala Grand Press. Jak możemy przeczytać na stronach press.pl, w tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 800 prac. Jury nominowało do finału 54 materiały.

Zobacz reportaże Superwizjera nominowane do nagrody:

W kategoria dziennikarstwo śledcze:
„Działacz PiS i jego kariera w państwowej spółce” – materiał Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela ujawniający, w jaki sposób działacz PiS w Kozienicach wyłudzał pieniądze, zniszczył karierę prezesa koncernu Enea, a po zwycięstwie PiS w wyborach został doradcą nowego prezesa.

„Śmierć w komisariacie” – materiał Wojciecha Bojanowskiego odkrywający prawdę o śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, którego w komisariacie Wrocław Stare Miasto policjanci dręczyli i torturowali za pomocą paralizatora, a potem przez rok ukrywali tę zbrodnię przed opinią publiczną.

„Nowy biznes twórcy piramidy finansowej” – Szymon Jadczak ujawnił, że Andrzej K., który robił interesy z twórcą Amber Gold, założył własną piramidę finansową Finroyal, wyłudzając ponad 100 mln zł od 1700 osób, a następnie, nie poniósłszy żadnych konsekwencji, za pieniądze z piramidy rozwinął nowy biznes w Warszawie – też oparty na oszustwach.

„Wysyp”– Maciej Kuciel i Daniel Liszkiewicz wyśledzili, że spółka ze Skawiny od lat, zamiast utylizować groźne chemiczne odpady, nielegalnie zakopuje je na Śląsku – i to za pozwoleniem urzędników.

Kategoria reportaż telewizyjny:

„Jak zamordowano Iwonę Cygan” – reportaż Anny Barańskiej-Całek i Michała Fui, którzy 19 lat po głośnym zabójstwie w Szczucinie dotarli do ważnych świadków i wcześniej niepublikowanych dokumentów, wskazując nowe poszlaki mogące obciążać policjantów.

„Białoruska sztuka przetrwania” – reportaż Katarzyny Górniak opowiadający o działalności undergroundowego Białoruskiego Wolnego Teatru, który działa w Mińsku mimo zakazu władz i ustawicznych aresztowań zarówno aktorów, jak i widowni.

Transmisję wideo z gali będzie można oglądać na stronach www.grandpress.pl i www.press.pl oraz na facebook.com/magazynpress.

Trzymajcie za nas kciuki!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej
Następny artykuł:

Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

tvnpix