Aktualności

Bezdomność w Londynie
Bezdomność w Londynie 
Siedem dni i siedem nocy razem z bezdomnymi Polakami spędził reporter Superwizjera. Przywiózł zdjęcia, których nie pokazywały dotąd polskie media. Szukał odpowiedzi na pytania, dlaczego nasi rodacy nie chcą wrócić, mimo, że mogą skorzystać z darmowego transportu do kraju? Czy jedynym powodem jest wstyd przed rodziną? A może być bezdomnym Londyńczykiem brzmi dla nich lepiej niż być bezrobotnym Polakiem?

Wielka Brytania jest ziemią obiecaną dla setek tysięcy Polaków wyjeżdżających za granicę w poszukiwaniu pracy. Wysokie pensje, liczne miejsca pracy kuszą tak bardzo, że autobusy do Londynu pełne są ludzi, którzy wierzą, że wrócą z fortunami. Nie słyszą ostrzeżeń, że bez znajomości języka, bez konkretnych umiejętności ich los się nie poprawi. A może być jeszcze gorzej.

W stolicy Wielkiej Brytanii mieszka obecnie około miliona Polaków. Kolorowe magazyny pokazują młodych ludzi, którzy odnieśli tam sukces, uczą się, robią kariery. Ekipa Superwizjera pojechała do Londynu, by pokazać zupełnie inne oblicze emigracji zarobkowej.

To ci, o których losach nie mówi się głośno. Do wyjazdu pchnęły ich marzenia o łatwym zarobku. Dziś są bezdomnymi, zamiast pracować żebrzą, kradną i piją. Przez siedem dni i nocy reporter Superwizjera żył w Londynie razem z nimi. Zaczął jak każdy z nich - na Victoria Station.

autor: Grzegorz Głuszak, Zdjęcia : Aleksander Duraj, Montaż : Grzegorz Jaskierny, Współpraca : Krzysztof Bursztyn

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Bomba z opóźnionym zapłonem
Następny artykuł:

Bomba z opóźnionym zapłonem

tvnpix